Bez zasługi” – bez zasługi Colleen Hoover

Nie jestem pewna, czemu Colleen Hoover nazywała swoją książkę “Without Merit”, ale mogę się domyślać, że chodziło jej o to, żeby czytelnicy skupili się na bohaterach, a nie na autorce. I muszę przyznać, że to dobrze trafiło, bo ta historia jest wciągająca i pełna niespodzianek. Głównymi bohaterami są Slate i Emily, którzy poznajemy na studiach. On jest tajemniczy i niedostępny, a ona ma problemy z odrabianiem lekcji i często spóźnia się na zajęcia. Wydawałoby się, że mają ze sobą niewiele wspólnego, ale okazuje się, że ich losy są ze sobą powiązane.

Książka Colleen Hoover to nie tylko historia miłosna, ale także thriller psychologiczny. Autorka umiejętnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności do samego końca. Czytelnik ma wrażenie, że sam jest bohaterem tej historii i ma wpływ na jej rozwój.

“Bez zasługi” to książka godna polecenia każdemu miłośnikowi literatury romantycznej i thrillerów psychologicznych. Historia Colleen Hoover jest napisana lekkim i przystępnym językiem, dzięki czemu można się wcielić w bohaterów i poczuć ich emocje.

Bez zasługi na miłość, Bez zasługi na szczęście, Bez zasługi na życie

Bez zasługi na miłość – to możliwe? Czy kiedykolwiek kochałeś bez względu na to, co robiłeś? A może kochałeś, ale nie było to wystarczające? Miłość może przyjść do nas bez powodu i odejść tak samo. Możemy ją zasłużyć, ale nie zawsze jest to możliwe. Czy można żyć bez miłości?

Bez zasługi na szczęście – czy to możliwe? Szczęście przychodzi i odchodzi. Czasami czujemy się szczęśliwi, a czasami nie. Bywa, że czujemy się szczęśliwi bez powodu i bywa, że musimy o to walczyć. Czy da się żyć bez szczęścia? Bez zasługi na życie – czy to możliwe? Życie jest dane każdemu z nas. Niektórzy mają je lepsze, a inni gorsze. Ale czy ktokolwiek z nas ma prawo decydować, komu je dane jest żyć, a komu nie? Czy da się żyć bez życia?